Menu

Please select a menu

KLAWISZOLOGIA

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Aby wejść na serwer, pobierz FiveM przez stronę https://fivem.net/ , a następnie dołącz do discorda HypeRP (discord.gg/hyperp). Zainstaluj FiveM i wejdź do gry. Kliknij f8 i wpisz: connect wloff.hyperp.pl

Niestety nie. FiveM jest modyfikacją do gry GTA V, dlatego jest ona konieczna. 

Tak, ale pamiętaj, aby w tle mieć odpalonego steama!

Jeśli nie zapisałeś swojej postaci kliknij T na klawiaturze, a na czacie napisz: /report Proszę o kreator postaci. Jeśli długo czekasz na odpowiedź, wejdź na poczekalnię na discordzie i poczekaj na administratora, który nada ci kreator.

1. Włącz Discord, a następnie FiveM.
2. Gdy załączysz obie aplikacje na ekranie FiveM powinna pojawić Ci się wiadomość, aby zautorywać obie aplikacje ze sobą.
3. Klikasz opcję „Autoryzuj” co umożliwi Ci wejście na nasz serwer.
4. Jeżeli coś poszło nie tak, bądź nie połączyło Ci konta kliknij w ustawienia na swoim Discordzie, następnie poszukaj „Autoryzowane aplikacje” i sprawdź czy FiveM jest połączony (Jeżeli nie, ponów próbę, a powinno zadziałać, jeżeli tak – odepnij FiveM z listy i przejdź do 1 punktu)
5. Wejdź na swój ulubiony serwer i ciesz się graniem!

Aby włączyć czat głosowy wciśnij esc i przejdź do ustawień o nazwie „rozmowa głosowa”. Włącz rozmowę głosową, od teraz domyślnie wciskając klawisz N możesz rozmawiać. Klawisz można przebindować np. na myszkę. 

Wkraczając w świat gry musisz wcielić się w swoją postać. Warto zatem na początku pojechać do urzędu i podjąć się pierwszej pracy. Urząd znajdziesz na mapie pod klawiszem esc. W późniejszym czasie możesz też podjąć się pracy w firmie prowadzonej przez graczy. Zajrzyj też do filmiku na samym dole tej strony i zapoznaj się z regulaminem, w którym też znajdziesz podstawowe pojęcia RP.

Aby pokazać dowód, możesz na czacie wpisać /dowód. Wizytówkę i dowód znajdziesz pod klawiszem PgUp.

OOC (Out of character) – czyli wszystko to co dzieje się poza grą i nie dotyczy jej świata.

IC (In character) – czyli to co dzieje sie w świecie gry i w świecie twojej postaci. 

Udaj się do urzędu i podejmij się pierwszej pracy. Możesz też poszukać szefa jednej z firm i zapytać o przyjęcie do pracy. 

CK (character kill) – To inaczej uśmiercenie twojej postaci. Aby dokonać CK odegraj śmierć postaci i otwórz ticket z prośbą o CK. Po CK tracisz wszystko oraz jesteś zobowiązany do stworzenia postaci o nowych danych, ponieważ zaczynasz od nowa! 🙂

To inaczej restart serwera.

Jeśli nie zdążyłeś schować pojazdu do garażu przed restartem, to musisz udać się na odholownik i odholować samochód. 

Jeśli twoje dane nie są zgodne z regulaminem serwera HypeRP, wejdź na discorda i otwórz ticket o zmianę danych osobowych. Oczekuj na odpowiedź administratora.

Żeby zmienić kolor skóry musisz uśmiercić swoją postać. Otwórz ticket o ck i wciel się w nową postać.

Nie ma określonego czasu. Jeśli jakiś administrator znajdzie czas, aby zając się twoim problemem to pomoże ci najszybciej jak to możliwe.

Jest to akcja agresywna taka jak strzelanie/porwanie.

Należy wsiąść do pojazdu z kupującym i na czacie wpisać: /sellcar

Licencję na broń wykonasz u psychologa. Znajdź na mapie psychologa i sprawdź czy jest aktualnie dostępny. Być może będziesz musiał na niego poczekać! 🙂

Odtwórz wideo