Menu

Please select a menu

Tragedia, która poruszyła całe Los Santos…

Komenda Vinewood wypełniona była po brzegi przejętymi obywatelami, funkcjonariuszami i mnóstwem osób postronnych, którzy zaangażowani w cały proceder, pokonali kilkaset kilometrów, by znaleźć się na widowni zapowiedzianej przez policję stanową konferencji prasowej. Jaki był powód tak licznego zgromadzenia? I co spowodowało takie poruszenie w Los Santos? Dlaczego akurat teraz policja postanowiła zabrać głos? 

“Pod komendą były tłumy, samochody parkowane były na ulicy a całe miasto na moment wstrzymało oddech.. […]”

W pomieszczeniu, w którym odbywała się konferencja widoczne było olbrzymie poruszenie.Na sali obecni byli członkowie różnych przedsiębiorstw, firm, przyjaciele ofiary oraz osoby postronne, które postanowiły wesprzeć swoją obecnością bliskich poszkodowanej. Atmosfera była gęsta, a zgromadzeni niecierpliwili się coraz bardziej z każdą minutą poprzedzającą wystąpienie funkcjonariusza.

 

Po krótkiej zapowiedzi przed mównicą stanął Deputy Chief of Police- Vito Giuseppe, który zdecydował się zabrać głos w związku z minionymi wydarzeniami i przekazać stanowisko SASPu w sprawie tragicznie zmarłej rekrutki, narzeczonej jednego z funkcjonariuszy -Mayi Johnson. 

“[…]nikt w Ameryce nie jest bezkarny. My, jako policja stanowa, będziemy do końca walczyć o to, aby każdy obywatel, który popełnił przestępstwo, został odpowiednio ukarany oraz znalazł się w miejscu, do którego należy- czyli w więzieniu.”

“[…]nikt w Ameryce nie jest bezkarny. My, jako policja stanowa, będziemy do końca walczyć o to, aby każdy obywatel, który popełnił przestępstwo, został odpowiednio ukarany oraz znalazł się w miejscu, do którego należy- czyli w więzieniu.[…] I jak długo Ameryka żyję, tak długo policja będzie walczyć, by każdy obywatel tego miasta mógł czuć się bezpiecznie.”-rozbrzmiewały słowa Deputy Chief of Police- Vito Giuseppe, gdy ze stanowczością w głosie zapewniał obywateli o zaangażowaniu i poświęceniu, które codziennie demonstruje policja, by pojmać odpowiedzialnych za tę tragedię przestępców. Oświadczył, że w trakcie pogrzebu rekrutka zostanie uhonorowana strzałem z muszkietów i pojawi się na nim również policyjna warta.  Kończąc przemówienie przyrzekał, że dołoży wszelkich starań, by sprawa została rozwiązana  a rodzina ofiary zobaczyła zabójców za kratami. 

 

Zgodnie z informacjami przekazanymi prasie w trakcie konferencji, rekrutka została porwana z wojskowych baraków na terenie akademii w Forcie Zancudo a cała operacja porywaczy okazała się być na tyle dobrze skoordynowana i przemyślana, że udało im się obejść nie tylko innych śpiących w tym czasie rekrutów, ale również strażników wojskowych, którzy zobowiązani byli chronić teren wojskowy, na którym prowadzone są szkolenia. Jak doszło do tej tragedii? I kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? Jakim cudem porywacze zdołali pokonać tak wiele przeciwności wciąż nie będąc zauważeni? Czy istnieje prawdopodobieństwo, że porywacze uzyskali jakąś pomoc z wewnątrz? Czy ta tragedia jest konsekwencją działań policji opowiedzianych przez jednego z członków półświatka przestępczego w wywiadzie „Bohaterzy czy oprawcy?” i właśnie za to policyjna rekrutka zapłaciła swoim życiem? Z każdym przestępstwem pytań nasuwa się coraz więcej a niepokój wśród obywateli rośnie. 

 

Poniżej zamieszczamy materiał z wywiadu z Deputy Chief of Police -Vito Giuseppe, który zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań w odosobnieniu od zgiełku i okrzyków innych, przejętych na sali konferencyjnej obywateli. 

 

Jako redakcja składamy wyrazy najgłębszego współczucia zarówno rodzinie jak i narzeczonemu ofiary. Mamy nadzieję, że całemu Los Santos uda się przejść do codzienności po tym tragicznym zdarzeniu a policji szybko uda się dotrzeć do sprawców. 

Elizabeth Black

Elizabeth Black

Redaktorka Naczelna, dziennikarka

Ezekiel Vassiliev

Ezekiel Vassiliev

Producent filmowy, montażysta

Share:

Leave a comment