Menu

Please select a menu

Los Santos włącza się w akcję „Sprzątanie Świata”

Mimo rosnącej w społeczeństwie świadomości ekologicznej, śmieci przybywa. Nieodpowiedzialne osoby wyrzucają odpady do lasów czy parków, nie chcąc płacić za ich wywóz. W ramach akcji “sprzątanie świata” miasto ogłosiło przetarg na sprzątanie miasta

 

Panuje mit, że segregowanie odpadów nie ma sensu, ponieważ po wszystko i tak przyjeżdża jedna śmieciarka. W Los Santos poziom recyklingu odpadów wedle danych na rok 2021 wynosił zaledwie 20%. Zapytaliśmy pracowników firm zajmujących się wywozem odpadów, jak naprawdę wygląda segregowanie surowców wtórnych.Po co segregujemy odpady?
– Przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska zmniejszając ilość odpadów w środowisku naturalnym. Warto pamiętać również o recyklingu, który pozwala na ponowne użycie materiałów, dzięki czemu nie ma potrzeby wycinania np. drzew jeśli papier może być poddany recyklingowi, aby można było użyć go ponownie. 


Jak aktualnie wygląda segregacja odpadów? Jakie są ogólne zasady wyrzucania śmieci do poszczególnych pojemników?
– Odpady dzielimy na papier, bioodpady, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz gabaryty.

 

Jak wysokie są kary za brak segregacji?
– Na osoby, które nie segregują śmieci czeka kara w postaci mandatu wynoszącego prawie 20 000$.

 

Warto pamiętać, że nawet jedna osoba więcej, dbająca o segregację surowców wtórnych, przyczynia się do ochrony środowiska.

Alexa Torento

Alexa Torento

Redaktorka Naczelna

Share:

Comment1

  1. Adam

    Fajnie

    2023-02-07 at 13:29 Reply

Leave a comment