Menu

Please select a menu

Bohaterzy czy oprawcy?

A gdyby tak założyć, że przedstawiona w artykule Czarne chmury unoszą się nad Los Santos… wersja, jest tylko jedną stroną medalu a wydarzenie z nocy 30 kwietnia jest czymś więcej niż zwykłym aktem przemocy? Czy omena “Protect and serve” rzeczywiście jest czymś czym kierują się funkcjonariusze? Jakie jest prawdopodobieństwo, że liczba ofiar z tego traumatycznego zdarzenia jest większa niż liczba, którą przedstawia nam SASP? Dlaczego policja utajnia informacje?

“Policja prowadziła regularne prześladowania wybranych grup społecznych. Do tego stopnia, że obywatele przestali czuć się bezpiecznie we własnych domach.”

Udało nam się dotrzeć do jednego z członków środowiska przestępczego, który dotknięty informacjami przekazanynymi do publicznej opinii przez funkcjonariuszy, zdecydował się przerwać swoje milczenie i zostać głosem -jak sam wskazał- uciśnionych, tłamszonych od lat obywateli, którzy przez działania policjantów przestali czuć się bezpiecznie we własnych domach. 

Z zebranych źródeł wynika, że napięcie w środowisku półświatka przestępczego rosło od lat a -jak zeznają świadkowie- policja miała bezpośredni wpływ na to, jak ukształtowała się Noc Oczyszczenia. Korupcja, cielesne uciechy, sponsoring czy prześladowanie na tle etnicznym i rasowym to tylko jedne z wielu określeń, których użył rozmówca w trakcie wywiadu.

[…] został postrzelony przez funkcjonariuszy SASPu jako postronny obywatel […] nie będący częścią półświatka przestępczego. Noc spędził w szpitalu.”

Z informacji udzielonych przez członka organizacji wynika, że policja nie raz dopuściła się nadużyć i w amoku kierowała ogień również w stronę nie będących częścią sporu obywateli, którzy w ciężkim stanie trafili do miejscowych szpitali. Dlaczego informacje zostały utajnione? Dlaczego nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności i kto tak naprawdę jest czarnym charakterem w tej historii? 

Pytań jest wiele, a sprzeczności jeszcze więcej. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy, a obywatele Los Santos szybko wrócą do codzienności po tym traumatycznym zdarzeniu.

Share: