Menu

Please select a menu

Poziom przestępczości w Los Santos wciąż rośnie…

Poziom przestępczości w Los Santos wciąż rośnie…

Wchodzą do domu, wynoszą biżuterię, elektronikę i pieniądze. Nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.”

“Straciliśmy wszystko; telewizory, komputery, wszelkie urządzenia użytku domowego a nawet złote kolczyki, które podarowałem swojej żonie z okazji rocznicy naszego ślubu. Nie mają żadnych skrupułów. Wchodzą do domu, wynoszą biżuterię, elektronikę i pieniądze. Nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.”-odpowiedział w wywiadzie jeden z poszkodowanych informatorów. Jak donoszą świadkowie, w ten sposób w mieście zostało okradzionych aż 11 mieszkań, w tym kilka ze ścisłego centrum Los Santos.

Jak donoszą źródła, istnieje duże prawdopodobieństwo, że włamywacze działają na zlecenie a każdy rabunek jest częścią zorganizowanej operacji. Zgodnie z naszymi ustaleniami, każde włamanie łączą dwie rzeczy – dzieją się w nocy a kamery w niektórych z miejsc rabunków za każdym razem rejestrują podejrzaną, zakapturzoną postać kręcącą się wokół tych obszarów. Skąd przekonanie, że nikogo nie ma w domu? Dlaczego są tak pewni siebie i co sprawia, że są tak nieuchwytni?

Jak powszechnie wiadomo rabunki na taką skalę zwykle organizowane są dla pieniędzy… co zrobić jednak z toną używanej biżuterii, elektroniki czy przedmiotów domowego użytku? Jak spieniężyć tak dużą ilość różnorakich sprzętów bez wzbudzania podejrzeń? I dlaczego akurat w takim okresie w Los Santos nagle zaczęły otwierać się lombardy? Czy właściciele lokali są świadomi zwiększonego popytu i to było powodem rozpoczęcia tych działalności? Co dzieje się z tymi sprzętami i czy przedsiębiorcy zarabiają na czyimś nieszczęściu? Liczba niewiadomych wzrasta z każdym kolejnym wezwaniem, które otrzymuje policja a niepokój wśród mieszkańców wciąż rośnie. Czy możemy czuć się bezpiecznie?

Co możemy zrobić by zapobiec tym sytuacjom?

Niestety, oprócz zamontowania wyspecjalizowanych systemów antywłamaniowych i alarmów, niewiele. Pamiętajmy jednak, że nikt z nas nie jest bezsilny. Jesteś świadkiem podejrzanego procederu? A może myślisz, że twój dom jest następny? Otrzymujesz podejrzane telefony, a pod Twoim domem kręcą się nieznajome, zakapturzone postaci? Nie czekaj, poinformuj o tym miejscową policję!

Elizabeth Black

Elizabeth Black

Redaktorka naczelna, dziennikarka

Drake Shade

Drake Shade

Początkujący dziennikarz

Share: